تبلیغات
جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی - متخصصان و اساتید تحریف تاریخ انقلاب

جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی

تاریخ بشریت بر سر یک پیچ بزرگ تاریخی است . امام خامنه ای

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 10 خرداد 93 15:04
اعضا و عناصر اصلی نهضت آزادی با سابقه حدود 65 تا 70 سال فعالیت سیاسی در ایران ، مرتبط و مطلع از بسیاری حوادث و اتفاقات سیاسی و اجتماعی این کشور هستند . این افراد که در همان سالهای اولیه پیروزی انقلاب خود را از زیر بار خدمتگزاری و زحمت کشیدن برای نظام راحت کردند و به اصطلاح از قطار انقلاب خود را پیاده کردند ، بیشترین تلاش  و هم خود را معطوف به  پررنگ کردن نقش خود در مبارزات انقلاب و پیروزی و استقرار آن و همچنین انتقاد از حرکت و سمت و سوی رسمی فعالیت های نظام جمهوری اسلامی نمودند .
البته تا اینجای کار زیاد قابل توجه نیست ، قصه از آنجائی قابل تامل و درد آور است که این گروه برای تبلیغ خود و تضعیف اصالت نظام دست به تحریف تاریخ انقلاب زدند . بیانیه ها ، کتاب خاطرات و نشریات آنها مملو از نکات تحریف شده تاریخ انقلاب شد . ریز و درشت این جریان به نحوی ماموریت یافته بودند تاریخ را آنطور که خود صلاح می دانند بنویسند . از میان این جمع البته ابراهیم یزدی و عزت الله سحابی سرآمد دیگر یاران خود بودند .
یادم می آید در دوران اصلاحات که نشریه ایران فردای اینها چاپ می شد ، جلسه ای هفتگی در بیدگل برقرار بود که برخی جوانان شرکت کننده در این جمع که هواداران این گروه بودند ، تحلیل های سیاسی خود را با الهام از خاطرات تحریف شده سران این گروه بیان می کردند  و وقتی با مخالفت مواجه می شدند و طرف مخالف را مطلع از شماره نشریه و تاریخ چاپ مطلب و شماره صفحه همان تحریف می یافتند ، ناراحت می شدند و انکار می کردند که تحلیل ما برگرفته از آن خاطرات نیست .
اخیرا گزارشی از مراسمی مرتبط با هاله سحابی خواندم و ذکر خاطراتی از برخی افراد در این جلسه و اینکه  چگونه کوچولوهای این جمع نیز با تاسی از بزرگترهای خود و برای آب و تاب دادن به موضوع ، هر چند پیش پا افتاده و سطحی ، عمدا و یا سهوا دوست دارند با اشتباه هم شده ، موضوع و یا فردی را بزرگ نمایند و در مقابل گروه و یا شخصی را کوچک :
هاله سحابی در گرمای سوسنگرد و روزهای جنگ....
زمان حضور هاله سحابی در سوسنگرد مربوط به مهر و آبان 59 به بعد است و این دوران زمان گرمای خوزستان پایان یافته . اگر مطلع و یا همراه ایشان در این حضور بوده ای چه دلیلی دارد که خواسته باشی صفت گرمای هوا را به این حضور بدهی ؟ و اگر غیر مطلع و غیر حاضر بوده ای که باز جای حرف دارد .
 اصلا منظور من در اینجا حضور و یا عدم حضور هاله سحابی در جبهه سوسنگرد نیست . منظور من این است که اینها در بیان تاریخ انقلاب نیز سعی در کتمان حقایق و تحریف و اقعیتها به نفع خود را دارند .
یا در جائی دیگر از این نقل خاطرات می گوید :
آن زمان پدر و پدربزرگش در دولت سمت داشتند و او در پشت سنگرها از زخمیان جنگ، تیمارداری می‌کرد.
این درحالی است که در این تاریخ نزدیک به یکسال از ریاست جمهوری بنی صدر می گذشته و نه پدر و نه پدر بزرگ هاله سحابی هیچ سمتی در دولت شهید رجائی نداشتند .

بگذریم :

اگر 50 یا 100 سال دیگر عمرتان قد داد و تاریخ انقلاب را اینگونه که در زیر می آید از زبان و قلم نهضضت آزادی ها خواندید تعجب نکنید :
روزی ابراهیم یزدی در کوچه های شهر خمین مشغول گشت و گذار بود که نگاهش به کودکی افتاد . از او پرسید اسمت چیست و آن کودک جواب داد : روح الله خمینی (بی خیال تفاوت سن). درست از همین زمان دکتر یزدی متوجه شد این کودک دارای جنبه های شخصیتی است که در آینده می تواند در تحولات سیاسی ایران نقش بازی کند و به همین خاطر ما او را کاملا زیر نظر گرفتیم
روح الله که بزرگتر شد و احتیاج به کلاسهای بالاتر علمی پیدا کرد ، طوری ترتیب سفر ایشان را دادیم تا او وارد حوزه علمیه اراک شود  چون مرحوم آقای حائری بزرگ در این شهر بود . وقتی ما متوجه تصمیم مرحوم آقای حائری بزرگ برای عزیمت به قم و احیای حوزه علمیه قم از سوی ایشان شدیم ، آقا روح الله را نیز به بهانه ای همراه آقای حائری کردیم  تا بتواند در شهر قم زمینه های رشد و شگوفائی خود را فراهم کند .
زمزمه های معروفیت مرحوم حاج آقای بروجردی که شروع شد ، پیغامی به آقای خمینی دادیم که برو به بروجرد و از آقای بروجردی دعوت کن به قم بیاید و ساکن شود و خودمان زمینه ای مرجعیت عام ایشان در جهان تشیع را درست می کنیم و..........................................................................................................همینطور برو تا ورود حضرت امام به ایران و تشکیل دولت موقت به رهبری مهدی بازرگان .جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی
الجبهة العالمیه الصحوة و المقاومة الإسلامیة
World Front Awakening and Islamic resistance
دوستان
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :