تبلیغات
جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی - هفت نکته در مورد عراق و داعش

جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی

تاریخ بشریت بر سر یک پیچ بزرگ تاریخی است . امام خامنه ای

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 11 تیر 93 20:12
با روی کارآمدن دولت محمد خاتمی در سال 76 ، جریان طالبان به تدریج در کشورهای همسایه شرقی شروع به فعالیت نمود و پا گرفت . با روی کارآمدن دولت دکتر محمود احمدی نژاد ، جریان جندالشیطان به رهبری عبدالشیطان ریگی در مناطق شرقی آغاز به تحرکات ضدامنیتی نمود و حالا با روی کارآمدن دولت دکتر روحانی جریان تکفیری داعش در کشور همسایه غربی ظهور می کند . در این نوشتار به دنبال پرداختن به ارتباط این موضوعات با هم نیستم که خود مجالی بیشتر و اطلاعات زیادتری را می طلبد . در این فرصت تنها با توجه به تحولات اخیر در کشور عراق با طرح 7 نکته ، اشاره ائی کوتاه به جریان تازه فعال شده مشکوکی موسوم به داعش می نمایم .

1 - فرزندان حسین شریف به عنوان اولین پادشاهان حکومت تازه تاسیس عراق در 90 سال قبل از نوادگان فرزندان امام حسن مجتبی علیه السلام بودند ، ولی آنها هیچ وقت خود را شیعه نمی شناختند . شاهان اردن ، نیز از همین سلسله و طایفه می باشند .

2 - سیاستمداران عراقی از زمان تشکیل کشوری به نام عراق در حدود 90 سال قبل تا به حال ، هیچ وقت سرسازش و دوستی و رفاقت با همسایه شرقی خود نداشته  و در طول این سالها هر چند وقت یکبار به بهانه ای عداوت خود را با ایران نشان داده اند که شروع جنگ تحمیلی در سال 1359 شدیدترین این عداوت ها بود .

3 - چرا در کشور عراق تازه تاسیس با اکثریت جمعیت شیعه ، حکومت به دست سیاستمداران اهل سنت افتاد ؟ به دو دلیل : اول اینکه ستون فقرات سیاسی عراق جدید ، همان وابستگان حکومت عثمانی بودند و شیعیان آلترناتیو قوی برای نفوذ و در اختیار گرفتن قدرت در آن زمان را نداشتند . دوم اینکه عراق تازه تاسیس در ابتدا در قیمومیت بریتانیا بود ، وسیاست بریتانیا نمی توانست دو حکومت و کشور شیعه را در مرکز انرژی جهان در کنار هم ببیند .

4 - عناصر بعثی حاضر و غایب عرصه سیاسی عراق ، با این خیالات که 90 سال در این کشور آنها حکومت کرده اند ، حتی حاضر نیستند بپذیرند ، اکثریتی به عنوان شیعیان در این کشور وجود دارند . طارق الهاشمی فراری چند شب پیش به صراحت به همین موضوع اشاره کرد که چه کسی گفته که ما اهل سنت ، اقلیت و شیعیان اکثریت در کشور عراق هستند . از این روی در عرصه سیاسی با فشار روانی ، علاوه بر پست ریاست مجلس ، خواهان پست نخست وزیری کشور نیز می باشند .

5 - یکی از گمانه زنی های چرائی حضور و گسترش جریانی به نام داعش ، تغییر فرماندهی القاعده چه از نظر سازمانی و چه از نظر جغرافیائی است . سئوال اینکه چرا باید این انتقال قدرت از شرق ایران به غرب صورت گیرد ؟
جواب : اولا القاعده و فرماندهی آن در سالهای گذشته چه در زمان بن لادن و چه در زمان ایمن الظواهری ، نتوانست توقعات کشوری مثل آمریکا را در دشمنی با ایران و ایجاد معضلات امنیتی در مناطق شرقی ایران  برآورد کند ، و با این دیدگاه القاعده فعلی در برآوردن نیازهای آمریکا نسبت به ایران بی خاصیت شده است . ثانیا در حال حاضر اولویت اصلی برای جهان غرب قطع خط ارتباط زمینی جریان مقاومت اسلامی است ، خط مقاومتی که از ایران شروع شده و به عراق و سوریه و لبنان و فلسطین می رسد . پس لازم است که جریان تکفیری در کشور عراق تقویت شده تا در صورت امکان و با پیش بینی هائی که  برای تجزیه عراق صورت گرفته ، استانهای غربی عراق که هم مرز با سوریه است ، جزو مناطق حکومت ادعائی داعش قرار گیرد .

6 - ابوبکر البغدادی ، رهبر ادعائی داعش آیا در عالم واقع وجود دارد ، یا یک فریب و نیرنگ است ؟ آنچه که از ابوبکر البغدادی منتشر شده است ، یک بیوگرافی کوتاه می باشد که مدعی است این فرد  متولد سامرا ست ، تحصیل کرده است و 4 سال در زندانی در عراق ، تحت مراقبت آمریکائی ها بوده و در همین دوران 4 ساله با عناصری از القاعده ارتباط گرفته و وارد جریانات تکفیری شده .  همچنین در پیوست این بیوگرافی کوتاه عکسی بسیار مشکوک  که ادعا می شود از سوی وزارت خارجه آمریکا منشر شده ، قرار دارد .


http://s5.picofile.com/file/8128525250/%D8%A8%D8%BA%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C.jpg

اما چرا عکسی مشکوک ؟
اولا بر اساس اطلاعات منتشره این فرد 4 سال در بازداشت نیروهای آمریکائی بوده . اگر این ادعا صحیح باشد ، آمریکائیها در این 4 سال صدها عکس واضح و با کیفیت از زوایای مختلف این مدعی گرفته است . پس حالا که وزارت امورخارجه جایزه میلیون دلاری برای سر این فرد در نظر گرفته و اعلام نموده ، چرا عکسهائی واضح و تمام قد با جزئیات و اطلاعات بیشتر تصویری منتشر ننموده است ، تا به دستگیری این فرد کمک نماید .
دوما تصویر منتشر شده هیچ یک از جزئیات ترکیب یک صورت عرب اهل سامرا را ندارد ، این تصویر به هیچ وجه نمی تواند تصویر یک نژاد عرب سامرائی باشد . این عکس ، تصویری خلق شده از انسانی است که اصلا در عالم واقع وجود ندارد .
در همین روزها و ماههای آینده و در صورتی که جریانی به نام داعش به تثبیت برسد ، در اخبار خواهیم شنید ، در جریان عملیاتی ابوبکر البغدادی کشته شده و هم اکنون رهبری داعش به عهده ........... می باشد .

7 - و آخرین نکته اینکه آیا داعش می تواند تهدیدی برای امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران باشد ؟
در بدترین پیش بینی ، یعنی تجزیه کشور عراق و تشکیل کشور و حکومتی در نیمه شمالی عراق و در جنوب کشور مستقل کردستان عراق توسط جریان تکفیری داعش ، این جریان به هیچ وجه توانائی اخلال در امنیت ملی ایران را ندارد . با فرض پیش بینی فوق این جریان توانائی ایجاد برخی مشکلات امنیتی در مرزهای غربی ایران را دارند ولی این تحرکات ، توانائی تاثیر بر امنیت ملی کشور را ندارند . تجربه تحرکات حکومت طالبان در نیمه دوم دهه هفتاد در مرزهای شرقی ایران موید همین مطلب است . جنگجویان افغانی طالبان که صدها برابر توانائی رزمی بالاتری نسبت به جریانی مانند داعش را دارند ، در آن سالها فکر می کردند می توانند در مرزهای شرقی کشور باجی از جمهوری اسلامی بگیرند ولی در همان قدم های اول و با اولین تحرکات در مرز ، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ، تنها با اجرای یک رزمایش در مناطق شرقی و استقرار عناصری از نیروی زمینی سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی در خط مرزی ، چنان زهر چشمی از آنها گرفتند که دیگر هیچ تحرکی از سوی آنها مشاهده که نشد ، به راحتی به درخواستهای جمهوری اسلامی در نوار مرزی جامه عمل می پوشاندند .
در پایان امیدواریم که مردم عراق اعم از سنی و شیعه و کرد و عرب و سیاستمدار و مردم عادی  با درک صحیح و منطقی از اوضاع حاکم بر کشورشان بتوانند بر معضلاتی که ریشه در خارج از کشورشان دارد فائق آیند . تنها طرف برنده در صورت برپائی و استمرار این اوضاع ، کشورهای فرامنطقه ای و به صورتی واضحتر ، غرب متجاوز استعمارگر است .


جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی
الجبهة العالمیه الصحوة و المقاومة الإسلامیة
World Front Awakening and Islamic resistance
دوستان
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :