تبلیغات
جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی - دیروز گفته ها - این روزها شنیده ها-4

جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی

تاریخ بشریت بر سر یک پیچ بزرگ تاریخی است . امام خامنه ای

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 5 آبان 93 08:03
در فروردین سال 1364 به مدت چندین روز اعتراضات خیابانی از سوی مردم متدین و حزب اللهی ها با عنوان مقابله با فساد و بد حجابی در تهران انجام شد .
 اما چرا و چگونه این تجمع و تظاهرات شکل گرفت ؟
طی چندین روز گزارشاتی به کمیته انقلاب اسلامی یکی از محلات تهران می رسد که در منطقه سیزده آبان تهران(نهم آبان سابق به خاطر روز تولد فرزند شاه معدوم) ، به هنگام تعطیل دبیرستان دخترانه ، تعداد 3 نفر از پسران جوان برای دختران دانش آموز ایجاد مزاحمت نموده و این رفتار زشت هر روز و بدون هیچ مانعی توسط اراذل و اوباش انجام می شود . بر اساس این گزارش ساعت 1 بعدازظهر روز چهارشنبه 21-1-64 یک ماشین گشت کمیته انقلاب به محل اعزام می شود و بعد از مشاهده صحت گزارشات ، وارد صجنه شده و پس از تذکر از  مزاحمین خواستار توضیح برای کارشان می شوند .  مزاحمین بعد از این تذکر با مامورین کمیته درگیر شده و سعی در خلع سلاح نمودن یکی از پاسداران  می نمایند . این درگیری موجب شلیک گلوله ای می شود که به یک دانش آموز اصابت کرده و منجر به مرگ وی می شود . اراذل و اوباش که به تدریج به جمعشان افزوده می شود ، با تحریک احساسات ، پای مردم بی خبر از اصل موضوع را هم به معرکه می کشد . اقدام به شکستن شیشه های خودرو گشت کمیته و مسدود کردن خیابان برای دقایقی از حوادث لحظات اولیه حادثه می باشد . به تدریج که مردم متدین محل از اصل موضوع  که برخورد با مزاحمین نوامیس محل بوده مطلع و عناصر آشوبگر را می شناسند ، به کمک نیروهای کمیته می آیند و اقدام به دستگیری آشوب طلبان و تحویل آنان می نمایند . حدود 300 نفر در جریان این رویداد دستگیر می شوند که عناصری از حزب منحله توده ، چریکهای فدائی و منافقین خلق نیز در میان آنها بوده اند . اخبار آشوب اراذل و اشاعه دهندگان فحشا در محله 13 آبان تهران به سرعت به مراکز مردمی تهران خصوصا مساجد می رسد و از روز بعد یعنی پنج شنبه 22-1-64 به مدت چندین روز سلسله تظاهراتی با عنوان مقابله با مظاهر فساد در خیابانهای تهران انجام می گیرد .
پیرو اعتراضات خیابانی مردم بر علیه بد حجابی ، حضرت آیت الله خامنه ای حفظه الله تعالی  در بخشی از خطبه های نماز جمعه  تهران مورخه 31-1-64 با حمایت از اعتراضات مردمی اینگونه به تشریح ناراحتی مردم و حزب الله از وضع موجود می پردازد :
 (( ما چطور در میان یک ملت انقلابی که جوانهایش در جبهه های جنگ و جبهه سازندگی آنجور دارند فداکاری می کنند ، اجازه بدهیم یک افراد بی بندوبار در خیابانها بیایند و همه این فضای مقدس و نجیب اسلامی بعد از انقلاب را لکه دار و ملوث کنند ؟ خوب معلوم است چنین چیزی نمی شود . هیچکس از مسئولین کشور خشونت را تشویق و تائید نمی کنند . این خود شما هستید که جوانان را وادار به خشونت می کنید . خانواده شهید شکایت می کند و می گویند شما را به خدا نگداردید اینجوری بی بندوباز زنان لباس بپوشند و راه بروند ، خون شهدای ما لگدمال می شود . ))
ادامه حضور مردمی خصوصا جوانان در خیابان ها که به بیش از 10 روز کشیده بود و دهن کجی مظاهر فساد در برخی مناطق موجب بروز برخی از افراط ها و تندروی ها و تعرض فیزیکی بر علیه بدحجابان گردید .
این وقایع موجب انجام مصاحبه ای از سوی حضرت آیت الله خامنه ای حفظه الله تعالی در روز دوشنبه مورخه 2-2-64  مبنی بر اتمام تجمعات مردمی گردید .
ایشان در بخشی از  این مصاحبه اینگونه فرمودند :
 (( .... این تظاهرات هرچه بود و هرگونه بود و هرچند روزی بود ، کافی است و دیگر ادامه پیدا نکند ... بعضی اتفاقات که افتاد از جمله وارد یک مطب شدن یا مثلا داخل یک کافه که چای می خورده اند رفتن ، کار حزب اللهی نبوده و کار گروههای نفوذی است ... حضور مردم و احساسات مردم را در مقابل بدحجابی و گرایش به فساد و فحشا و منکرات قبول می کنیم و مردم را محق می دانیم ، اما احساسات و تندروی ها را قبول نمی کنیم ...))
و به این ترتیب اعتراضات خیابانی مردم بر علیه مظاهر فساد اخلاق در تهران در آن مقطع پایان یافت .
نکته قابل توجه در این ماجرا ، فعالیت رسانه ای ضدانقلاب حول و حوش این ماجرا بود که با اطلاعیه سازمان منافقین خلق آغاز گردید . چون در آن مقطع دفاع مقدس پر اهمیت ترین موضوع کشور بود ، و تضعیف روحیه مردم برای حضور در جبهه ها از عمده ترین اهداف جنگ روانی دشمن بود ،  این رسانه ها ، دستگیری های روز اول را که مربوط به اراذل و اوباش بود به تظاهرکنندگان مخالف جنگ تعبیر و تفسیر نمودند و تا چندین روز بیانیه های سازمان منافقین ، اخبار خبرگزاری آسو شیتدپرس ، رادیو اسرائیل ، رادیو آمریکا ، رادیو صوت الجماهیر بغداد ، رادیو صدای آزادی سلطنت طلبان ، به صورت مرتب به نشر این اکاذیب پرداختند .

جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی
الجبهة العالمیه الصحوة و المقاومة الإسلامیة
World Front Awakening and Islamic resistance
دوستان
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :