تبلیغات
جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی - چرا انقلاب؟ 4

جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی

تاریخ بشریت بر سر یک پیچ بزرگ تاریخی است . امام خامنه ای

نویسنده :عباس جندقیان
تاریخ: 19 بهمن 93 11:51
اولین شهید و جانباز انقلاب اسلامی در شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل
خبر دستگیری امام خمینی در سحرگاه 15 خرداد 42 خیلی زود به شهرهای کاشان و آران و بیدگل می رسد . آنروزها تلفن در منطقه ما نبوده و اینکه این خبر صبح روز 15 خرداد به اینجا می رسد یا مسافری از قم  صبح خبر را آورده بوده یا این خبر به وسیله تلگراف به کاشان می رسد .
یکی از جاهائی که خبر دستگیری امام رسید ، کارخانه شماره یک نساجی کاشان بوده . کارگران ضمن تعطیل کارخانه به خیابان می آیند ، میدان مجسمه یا همان تلگرافخانه سابق و میدان 15 خرداد فعلی  که درست روبروی کارخانه نساجی واقع شده بود . از میدان به طرف دروازه دولت حرکت می کنند و با عده ای که از بازار آمده بودند با هم می شوند و به طرف شهربانی می روند .  نیروهای شهربانی و ژاندارمری با تظاهرکنندگان درگیر می شوند . بر اثر این تیراندازیها یک نفر شهید و یکی نیز به شدت و از ناحیه قلب مجروح می شود .

علی قدیرزاده که کارگر کارخانه نساجی بوده به شهادت می رسد .و آقای عبدالله عاصمی فر ( کهنه روزی سابق) به شدت مجروح می گردد .
آقای عاصمی فر از اهالی محله باغ علوی بیدگل می باشد . در دهه 1330 که کارگز کارخانه کاشان بوده به دلیل نبودن وسیله رفت و آمد از آران و بیدگل به کاشان برای هر شیفت کارخانه ، مجبور می شود در کاشان خانه ای اجاره  و در آن شهر اقامت کند و این سکونتش در کاشان همیشگی می شود .
51 سال از واقعه قیام 15 خرداد 42 می گذشت و ما هنوز نمی دانستیم که اولین جانباز انقلاب در 15 خرداد از همشهری های ماست . روزی با یکی از کارگران قدیمی کارخانه نساجی کاشان در باره فرمانده شهید علیرضا کریمشاهی مصاحبه می کردیم ، که آن بزرگوار اشاره به وقایع 15 خرداد و شخص آقای عاصمی فر نمودند و این مقدمه آشنائی ما با ایشان شد . در مراجعه حضوری به منزل ایشان در کاشان ، گرم و صمیمی از ما استقبال کردند و نشستیم پای خاطرات ایشان و تاسف خوردیم چقدر دیر از موضوع جانبازی ایشان مطلع شده ایم .

http://s4.picofile.com/file/8169346342/42_asemi.jpg

و حالا اگر توفیق و سعادتی باشد و ایشان اجازه دهند ، در شب 22 بهمن در مراسمی که چندین شب است در کانون شهید بنی طباء برگزار می شود ، خدمتشان خواهیم بود .
همشهری عزیز از شما دعوت می کنیم این فرصت را از دست ندهید و اولین جانباز انقلاب را از نزدیک ببینید و خاطرات شنیدنی مجروحیتش را بشنوید .


جستجو در وبلاگ
درباره من
جبهه جهانی بیداری و مقاومت اسلامی
الجبهة العالمیه الصحوة و المقاومة الإسلامیة
World Front Awakening and Islamic resistance
دوستان
لینک های مفید
فروشگاه مجله و کتاب الکترونیکی کیوسک 724
گالری والپیپر و عکس پس زمینه والپیپرهای ایرانی
قالب های حرفه ای وبلاگ
مجله تفریحی سرگرمی جزیره نشین
ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :